O BORZE! CZYLI O ZGRZYBIAŁYCH STARUSZKACH I WAPNIAKACH
Bor choć jest pierwiastkiem śladowym, jest niezwykle ważny w naszym organizmie. Można go porównać do policjanta kierującego ruchem, bo między innymi odpowiada za prawidłowe rozdysponowanie magnezu i wapnia w organizmie, kierując wapń do kości i zębów, a magnez do tkanek miękkich (mięśnie, stawy, mózg). Bez policjanta każdy jeździ jak chce i wapń ląduje nie tam, gdzie potrzeba czyli w stawach, tętnicach, mózgu, nerkach tworząc rozmaite zwapnienia. Zobaczcie jak sztywno poruszają się starsi ludzie. Nie bez przyczyny nazywa się ich wapniakami. Postępujące w ich ciele zwapnienia powodują bóle i usztywnienie mięśni i stawów, a tym samym problem z poruszaniem. Oraz demencję. Z drugiej strony mamy osteoporozę i próchnicę. I co na to stosujemy? Więcej wapnia! A prawda jest taka, że wapnia w pożywieniu mamy dość, tylko nie jest on właściwie rozdysponowany, bo brakuje magnezu i ... kierującego ruchem, czyli boru. I o ile o potrzebie suplementacji magnezu wiemy, o borze zazwyczaj milczy się. W glebie go jak na lekarstwo, bo intensywne rolnictwo używa nawozów sztucznych raczej w postaci makroelementów, zapominając o mikroelementach. Mało tego, żeby magnez, który przyjmujemy mógł się przyswoić, potrzebujemy boru, który przekieruje wapń do kości i zrobi miejsce magnezowi w tkankach miękkich. Można przyjąć, że problem z niedoborem boru i magnezu rozpoczyna się po ok. trzydziestym roku życia.
CO Z TYM POCZĄĆ?
To proste, suplementować bor. W momencie, kiedy już mamy zwapnienia, dostarczany do organizmu bor „wyjmie" wapń z tkanek miękkich i przesunie do kości i zębów. Żeby proces ten był bezbolesny, w miejsce wyjętego wapnia należy wstawić magnez, również w formie suplementacji.
Tu ważna informacja dla sportowców i osób aktywnych fizycznie: magnez przyjmowany w dużych ilościach blokuje przyswajanie boru, a tym samym sam się nie przyswaja. Czyli najpierw dostarczamy bor, a następnie magnez.
CO JESZCZE POTRAFI BOR?
Otóż ten cudowny choć niedoceniany pierwiastek reguluje gospodarkę hormonalną testosteronu, czyli działa trochę jak afrodyzjak, a co ważniejsze jego prawidłowy poziom zapobiega nowotworowi prostaty. U kobiet reguluje poziom estrogenu, dzięki czemu nie tylko menopauza przebiega łagodnie, ale również po niej kobiety czują się dobrze. Umożliwia też przyswajanie witamin i minerałów, szczególnie witamin z grupy D. I wisienka na torcie, reguluje poziom grzybów w organizmie. Znacie określenia stary grzyb i zgrzybiały staruszek? Nie bez kozery tak się mówi o starszych ludziach, bo bez boru ich organizm po prostu .... grzybieje.
Żeby więc uniknąć losu wapniaka czy starego grzyba, dbajcie o dostarczanie boru do organizmu. W pożywieniu obecny jest, a przynajmniej powinien być, w świeżych i suszonych owocach i warzywach oraz jajach. Na stałym poziomie obecny jest w ilości 8 mg w każdej kapsułce naszego suplementu mAG Candida.
A teraz przystąpcie do działania i bądźcie szczęśliwi w zdrowiu!
mAG Terapia Krzysztof Wudarczyk
NIP 1250311109
Siedziba:
ul. Chopina 2 lok. 5
05-091 Ząbki
Kontakt:
Tel. 600 346 600
E-mail kontakt@magterapia.pl